Wielkie Święto Pierwszaków Siedemnastki !

24 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia dzieci z klasy I a i b. Pierwszoklasiści, którzy po ponad pięćdziesięciu dniach nauki zostali przyjęci do grona uczniów PSP nr 17 im. Marii Konopnickiej w Wałbrzychu zdecydowanie byli bohaterami dnia.

Uroczystość Pasowania na ucznia zaszczycili swą obecnością znamienici goście:
– Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha – Pan Zygmunt Nowaczyk,

– Radna dzielnicy Sobięcin – Pani Stefania Pawełek,

– Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Sobięcinie – ksiądz Tadeusz Wróbel,

– Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sobięcinek – Pani Edyta Tymeńska,

– Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4 – Pani Ewa Bartnikowska,

– Przedstawiciele Stowarzyszenia Gwarków KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich,

– Przedstawiciele Straży Miejskiej w Wałbrzychu,

– Komendant II Komisariatu Policji w Wałbrzychu – Pan Damian Janik,

– Pan Marek Dolat,

Pasowanie na ucznia odbywało się na sali gimnastycznej pięknie udekorowanej specjalnie na tę okazję przez wychowawczynie oraz rodziców dzieci klas I. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie, podczas którego dzieci pokazały, jak dużo już się w szkole nauczyły. Milusińskim w występie towarzyszyli uczniowie z klas starszych. Dzieci bardzo elegancko prezentowały się w strojach galowych, a podniosłość sytuacji podkreślały zielone birety. Następnie, w obecności sztandaru szkoły i po odśpiewaniu hymnu państwowego, kandydaci na uczniów zostali pasowani przez Pana Dyrektora Leonarda Górskiego wielkim piórem i zostali w ten sposób oficjalnie włączeni w skład społeczności szkolnej PSP nr 17 w Wałbrzychu.
Podsumowaniem uroczystości był słodki poczęstunek dla pierwszaków, który przygotowały ich mamy.
Uczniowie klasy I otrzymali w tym uroczystym dniu mnóstwo prezentów: od Rady Rodziców PSP nr 17 dwa rzutniki, od Pana Dyrektora PSP nr 17 kosz pełen owoców. Przybyli goście ofiarowali dzieciom przede wszystkim słodkie prezenty, ale również przybory szkolne, a Pana Wiceprezydent podarował uczniom piękne i pouczające kolorowanki dotyczące Wałbrzycha. Klasy VI, zgodnie z tradycją szkoły, przywitały nowych uczniów barwnymi piórnikami z wyposażeniem. Dzieci otrzymały również dyplomy Pasowania na ucznia.
Zaproszeni goście bardzo chwalili bohaterów uroczystości za wspaniały występ, życzyli im samych sukcesów na rozpoczynającej się właśnie przygodzie z nauką i gratulowali rodzicom tak wspaniałych pociech. Dzieci odwzajemniły się gościom drobnymi upominkami w postaci niezwykłych, jesiennych bukiecików.
Impreza podobała się bardzo rodzinom dzieci i zaproszonym gościom. Piękna uroczystość dała dzieciom poczucie, że bycie uczniem jest ważnym powodem do dumy.

zobacz relację w Tv Dami Wałbrzych