TEGOROCZNE AKCJE PROWADZONE PRZEZ WOLONTARIAT

„Pełna miska dla schroniska” – zbiórka karmy dla podopiecznych wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

Zbiórka surowców wtórnych.

„Szkoło pomóż i Ty”- zbiórka funduszy na rehabilitację niepełnosprawnej dziewczynki.


Nasi wolontariusze jak co roku wzięli udział w akcji „Pola nadziei” organizowanej przez hospicjum im. Jana Pawła II.
Uczniowie wraz z innymi kolegami z wałbrzyskich szkół sadzili cebulki żonkili – znak nadziei – na wiosnę wyrosną z nich piękne kwiaty tworząc „Ogród nadziei” „dla pacjentów Hospicjum. Dziękujemy pracownikom Hospicjum za gościnę i życzymy niesłabnącej miłości i nadziei w codziennej służbie nieuleczalnie chorym.

Rok szkolny 2017/2018


ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Nasz szkolny klub ośmiu przypomina, że  trwa całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek dla Fundacji Pro Femina zajmującej się profilaktyką raka piersi. Prosimy o włączenie się do akcji wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Można przynosić różnego rodzaju plastikowe nakrętki przez cały rok szkolny.

512398cb1edf4_osize200x140q70ha819c5


PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

Nasz szkolny wolontariat ogłasza zbiórkę dla wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt, w którym obecnie znajduje się coraz więcej porzuconych psiaków i kociaków. Potrzebne są: czyste koce, sucha karma i w puszkach, żwirek dla kociaków, kasze, ryż, makaron itp. Prosimy o włączenie się do akcji dzieci, rodziców i nauczycieli. Zbiórka potrwa do końca listopada.

Zbliża się zima, nie pozostawmy naszych milusińskich bez pomocy!!!

miska-dla-schroniska


POMÓŻ NAM – WAŁBRZYSKIE HOSPICUM DZIECIOM

Nasz szkolny wolontariat postanowił włączyć się w inicjatywę naszego wałbrzyskiego Hospicjum, która ma na celu pomoc dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym. Miesięczna rehabilitacja 1 takiego dziecka to koszt ok. 500 zł. na który nie stać większość rodzin. Narodowy Fundusz Zdrowia płaci tylko za jedną godzinę rehabilitacji na dwa miesiące, a niezbędne minimum to 2 godziny tygodniowo.

Podczas szkolnej zbiórki zebraliśmy kwotę 151,22 zł. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w tę inicjatywę składamy gorące podziękowania. Ten dar waszego serca pomoże sfinansować rehabilitację dla wielu chorych dzieci. Po raz kolejny zobaczyliśmy że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych –jesteśmy świadkami miłosierdzia jak prosił nas święty Jan Paweł II – patron naszego Hospicjum.

Osobiste dary można wpłacać na konta Hospicjum:

Bank Zachodni WBK Nr 03 1090 2271 0000 0005 8400 0849

Kredyt Bank SA Nr 33 1500 1764 1217 6006 2119 0000

hospicjum


Rok szkolny 2016/2017


Zakończyliśmy akcję „Góra Grosza”. W tym roku nasz szkolny wolontariat codziennie w dniach od 23 listopada do 4 grudnia przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z różnych Domów Dziecka. W tym roku zebraliśmy naprawdę rekordową kwotę 226,50 groszy.
Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom za włączenie się w naszą inicjatywę, a przede wszystkim wolontariuszom ,którzy prowadzili zbiórkę i liczyli grosiki, a było ich naprawdę bardzo, bardzo wiele….


 

Nasz szkolny klub ośmiu zakończył akcję „Podarujcie paczkę na Kresy”. Organizatorem akcji jest Telewizja Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Dzięki pracy naszych wolontariuszy i waszej hojności przygotowaliśmy i przekazaliśmy aż 8 kartonów z żywnością, zabawkami, książkami, środkami czystości itp. Dzięki wam wiele polskich dzieci na Kresach Wschodnich otrzyma w tym roku prezent z Ojczyzny. Jesteśmy pewni, że zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie i Wileńszczyźnie, wszędzie tam gdzie biją stęsknione polskie serca….

Jesteśmy wdzięczni wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w to dzieło.


Wigilia Wolontariuszy

Dnia 11 grudnia nasz szkolny Klub Ośmiu pod opieką pani Grażyny Broniek-Pelister uczestniczył w wigilijnym spotkaniu wolontariuszy ze wszystkich wałbrzyskich szkół „Wałbrzyska Wigilia Wolontariuszy”. Organizatorem tejże wigilii byli członkowie Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działający przy naszych wałbrzyskich szkołach, a gospodarzem jak zawsze PSP nr 26.
Na powitanie szkolny chór zaśpiewał przepiękne kolędy, które wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Usłyszeliśmy także życzenia od dolnośląskiego koordynatora Klubów Ośmiu pani Iwony Rychlik, która jak zawsze serdecznie podziękowała nam za kolejny rok wspólnej pracy. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem wręczając sobie nawzajem przygotowane wcześniej upominki. W tym roku przygotowaliśmy świątecznie ozdobione przez nas kubeczki ze smakołykami. Oczywiście nie zabrakło także pysznych świątecznych ciast i pierników – stół wigilijny był naprawdę obfity. Nasz klub także dołączył się do wspólnego poczęstunku upieczonymi przez nasze mamy ciastami.
Wszystkim pracownikom i uczniom naszej szkoły życzymy także na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia otwartych oczu, uszu i serc na drugiego człowieka, w którym dziś przychodzi do nas Maleńka Miłość – sam Jezus Chrystus.


Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”
Zbliża się 1 listopada – wspomnienie naszych wiernych zmarłych. W związku z tym dniem nasz szkolny wolontariat postanowił włączyć się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, zainicjowanej przez Telewizję Wrocław i objętej honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji jest ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Dolnośląscy uczniowie porządkują latem zaniedbane polskie groby na kresach wschodnich, a w październiku zbierają znicze i zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. I uczniowie naszej szkoły przynieśli wiele zniczy, które przekazaliśmy organizatorom. Dzięki wam na wielu mogiłach naszych pradziadów zapłoną znicze i popłynie nasza za nich modlitwa. Bardzo wam za to dziękujemy!

CAM01128 CAM01129


 

W niedzielę 11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II –patron Rodzin”.
W związku z tym dniem fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia co roku ogłasza zbiórkę pieniężną na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Nasz szkolny wolontariat postanowił włączyć się w tę akcję przeprowadzając zbiórkę pieniężną na terenie naszej szkoły i parafii. Podczas zbiórki w szkole zebraliśmy kwotę 73 zł. którą przekazaliśmy za pośrednictwem parafii Św. Józefa Oblubieńca Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzięki wam wiele dzieci będzie mogło się uczyć i rozwijać swoje uzdolnienia. Za każdą ofiarę składamy wszystkim gorące podziękowania.


 

pobraneNasz klub ośmiu rozpoczął całoroczną akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Fundacji „Pro Femina” zajmującej się profilaktyką raka piersi. Dzięki wszystkim uczniom którzy przyniosą swoje nakrętki będziemy mogli wesprzeć wszystkich zagrożonych tą ciężką chorobą nowotworową. Klubowicze będą raz w miesiącu zbierać gromadzone w klasach nakrętki. Czekamy na waszą pomoc!


ROK SZKOLNY 2015/2016


„Dzień na tak”

Dnia 20 marca uczniowie należący do szkolnego Klubu Ośmiu wzięli udział w akcji wolontariatu „Dzień na tak”. Termin nie był przypadkowy, ponieważ wiąże się on z nadejściem wiosny. Uczniowie przygotowali piękne kwiaty z bibuły i wraz z opiekunem, panią Joanną Baranowską udali się do wałbrzyskiego rynku. Po drodze dzielili się z przechodniami uśmiechem i rozdawali kwiatki z napisem: „Proszę, przepraszam, dziękuję – tak wiele nas nie kosztuje”, które jest hasłem tegorocznego dnia na tak. W runku spotkaliśmy się z wolontariuszami z różnych szkół i wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn młodych wspaniałych, który nosi tytuł „Zmieniaj świat na tak”. Następnie przemaszerowaliśmy pod ratusz, gdzie wybrana delegacja zaniosła kwiaty Panu Prezydentowi dr. Romanowi Szełemejowi. Ostatnim przystankiem był urząd miejski, gdzie odwiedziliśmy panią Iwonę Rychlik, która jest koordynatorem wałbrzyskich klubów ośmiu.


Góra Grosza

Nasza szkoła wzięła udział w XV edycji akcji „Góra Grosza”, objętej patronatem Minister Edukacji Narodowej. Głównym organizatorem akcji było Towarzystwo Nasz Dom, a jej cel to zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowywanie domów dla dzieci i rodzinny domów dziecka. Akcja organizowana była w grudniu w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Uczniowie ze szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę monet, uświadomiło to im, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Akcja ta dała uczniom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka, podjęcia wspólnego dzieła, do którego każdy mógł się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Zaangażowanie klas było bardzo budujące, uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję , namawiali również swoich rodziców do przekazania grosików, które zalegają w portfelach.

Udało nam się zebrać 50,61 zł.


 Wigilia Wolontariuszy

Dnia 11 grudnia 2014 roku grupa uczniów należąca do Klubu Ośmiu uczestniczyła razem ze swoim opiekunem, panią Joanną Baranowską, w Wigilii Wolontariuszy, która odbyła się w PSP nr 26 w Wałbrzychu. Spotkanie rozpoczęła pani Iwona Rychlik, kierownik Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego, będąca jednocześnie koordynatorem wałbrzyskich Klubów Ośmiu. Podziękowała wszystkim wolontariuszom za trud pracy w mijającym roku, oraz zachęciła do podejmowania kolejnych wysiłków. Następnie błogosławieństwa udzielił wikariusz podzamczańskiej parafii Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – ksiądz Daniel Rydz. We wszystkich szkołach od paru miesięcy prowadzone były zbiórki potrzebnych rzeczy dla Domu Małego Dziecka przy ulicy Asnyka, jadąc na Wigilię, również nasz szkoła zawiozła paczkę z pieluchami i środkami czystości. Podarunki odebrała pani dyrektor tej placówki. Po tradycyjnym złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem, wolontariusze przystąpili do wymieniania się między klubami drobnymi upominkami. Uczniowie siedemnastki przygotowali w tym celu snopki sianka, które można będzie umieścić pod obrusem na wigilijnym stole. Był też czas na wspólne kolędowanie, które swoim występem uświetnił chór zespołu szkół integracyjnych. Wszyscy mieliśmy okazję skosztować pysznych ciast, oraz napić się gorącej herbaty. Ostatnim punktem programu była aukcja charytatywna połączona z licytacją prac plastycznych nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie „Świat bez barier”, na którą zostało zaproszone wielu gości, między innymi zastępca prezydenta miasta, pan Zygmunt Nowaczyk. Całkowity dochód ze sprzedaży obrazów został przeznaczony na Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Wigilia Wolontariuszy była dla nas czasem przemyśleń, podsumowań i refleksją, że warto pomagać.


Akcja wolontariatu pt. ,,Dzieci ptakom”

Dnia 21 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły należący do Klubu Wolontariuszy wzięli udział w akcji pt. : ,,Dzieci ptakom”. Zajęcia odbyły się w Centrum Kształcenia Praktycznego mieszczącym się przy Zespole Szkół Nr 5 w Wałbrzychu. Tego dnia wykonaliśmy piękne karmniki. Każda z drużyn szkolnych otrzymała potrzebne materiały oraz instrukcje. Pomocą służyli nam starsi koledzy. Była wspaniała zabawa, dużo emocji i pozytywnej energii. Po skończonej pracy zabraliśmy wykonane przez nas karmniki do swoich szkół, by mogły one służyć ptakom szczególnie teraz, gdy jest coraz chłodniej i zima tuż tuż…


„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Szkolny wolontariat zorganizował w październiku bieżącego roku na trenie naszej szkoły akcję charytatywną – zbiórkę zniczy. Włączyliśmy się w ten sposób do wielkiej społecznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, zainicjowanej przez Telewizję Wrocław i objętej honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pani Beaty Pawłowicz. Celem akcji jest ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Młodzi wolontariusze z Dolnego Śląska latem remontują zniszczone pomniki, a jesienią zapalają symboliczne lampki (zebrane w szkołach dolnośląskich) na opuszczonych i zaniedbanych grobach Polaków znajdujących się na 54 cmentarzach Ukrainy.
Wolontariusze z naszej szkoły postanowili zadbać również ocalić od zapomnienia mogiły na najbliższej dla szkoły nekropolii. Realizując postanowienie, wraz ze swoim opiekunem, panią Joanną Baranowską odwiedzili, Cmentarz Komunalny w dzielnicy Sobięcin. Podczas tej wizyty posprzątali zaniedbane, opuszczone groby, zapalili znicze i pomodlili się m.in. w intencji pamięci górników, którzy zginęli w kopalniach Wałbrzyskiego Zagłębia Węglowego.


1. Zbiórka plastikowych nakrętek od butelek po napojach, kosmetykach, środkach czystości. W tym roku szkolnym korki zbieramy dla wałbrzyskiej fundacji Pro Femina, zajmującej się profilaktyką raka piersi u kobiet.


POLA NADZIEI 2014 Żonkil – symbol nadziei. Ma przypominać o ludziach  cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym czasie umierania…
Uczniowie naszej szkoły – wolontariusze Klubu Ośmiu wzięli udział w akcji sadzenia żonkili , solidaryzując się tym samym z ludźmi potrzebującymi wsparcia i opieki. Akcja odbyła się 10 października na tarasach w zamku Książ. Była to kampania wsparcia dla podopiecznych wałbrzyskiego hospicjum im. Jana Pawła II. Bardzo się cieszymy, że braliśmy udział w tej akcji razem z innymi szkołami, solidarni ze wszystkimi, którzy tej nadziei potrzebują…