Dnia 26.04.2023 r. w Zespole – Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu  odbył się uroczysty apel z okazji  „Dnia Ziemi”. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie kl.  II a,  IV b i VIIIc przygotowali pod kierunkiem  nauczycielek  Małgorzaty Opali i Violetty Ilejko występ związany z tym świętem.   Uczniowie w wierszach i piosenkach przedstawili, w jaki sposób klimat wpływa na życie  organizmów na naszej planecie, jak należy segregować śmieci i odpady, oszczędzać energię świetlną i wodę .

Swoją obecnością zaszczycili na apelu : dyrektor szkoły pan Leonard Górski, wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Marzewska oraz przedstawiciel Nadleśnictwa w Wałbrzychu pan Roman Zięba.  Na podsumowanie obchodów Dnia Ziemi pan dyrektor szkoły, a następnie  zaproszony gość z Nadleśnictwa przeprowadzili krótką pogadankę d/t ochrony środowiska.  Dyrektor szkoły przypomniał  uczniom, że na terenie ZSP nr 1:

  • NIE korzystamy z jednorazowych plastikowych butelek do napojów – używamy jedynie bidonów lub termosów wielokrotnego użytku.
  • NIE używamy woreczków foliowych, folii spożywczej, folii aluminiowej do zawijania drugich śniadań – używamy śniadaniówek wielokrotnego użytku
  • segregujemy śmieci
  • NIE używamy foliowych, plastikowych okładek do książek – książki okładamy w szary papier lub tapety.

Opala Małgorzata, Ilejko Violeta