Dnia 17 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie IX Międzyszkolnego Konkursu Papieskiego. Na uroczystość przybył pan dyrektor Leonard Górski, ks. proboszcz Tadeusz Wróbel i wielu zaproszonych gości.

W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Św. Jan Paweł II i Ks. Franciszek Blachnicki przyjaciele i słudzy Niepokalanej”. Temat naszego tegorocznego konkursu  związany został ze 100 letnią rocznicą Objawień Maryi w Fatimie oraz dwoma wielkimi jej oddanymi sługami. Konkurs przeznaczony był zarówno dla uczniów klas młodszych jak i starszych. Dzieci wykonywały prace w 3 wybranych kategoriach:

 1. Praca plastyczna.
 2. Praca literacka.
 3. Prezentacja multimedialna.

Wpłynęło do nas wiele prac, spełniających wymogi konkursowe z wielu szkół Wałbrzycha i całej naszej diecezji. Uczniowie w swoich pracach prezentowali Św. Jana Pawła II i Ks. Franciszka Blachnickiego jako oddanych Maryi przyjaciół. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców – każdy bowiem na swój sposób pokazał tych wielkich świętych, którzy całe swoje życie oddali Maryi. Podczas gali zaprezentowano najlepsze prace multimedialne w formie prezentacji, natomiast prace literackie i plastyczne można było zobaczyć na okolicznościowej wystawie.

Oto lista laureatów:

KATEGORIA PLASTYCZNA

 1. ANDRZEJ WUTTE – – PSP nr. 3 w Świebodzicach
 2. MARTYNA ELIASIK – PSP nr. 2 w Wałbrzychu
 3. KATARZYNA KONDRAT – ZSP nr.1 w Wałbrzychu

 

KATEGORIA MULTIMEDIALNA

 1. NATALIA FILIPECKA –PSP nr. 6 w Boguszowie -Gorcach
 2. ALICJA ŻYŁAK – ZSP nr. 3 w Wałbrzychu
 3. JULIA BŁACHUT – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

 

KATEGORIA LITERACKA

 1. KATARZYNA WITEK- PSP nr. 2 w Wałbrzychu
 2. JULIA BULA – Szkoła Podstawowa w Trzebieszowicach
 3. DAWID DECHNIK – ZSP nr. 1 w Wałbrzychu

 

Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że będą oni tak jak nasz święty papież i ks. Franciszek Blachnicki słuchali Maryi, która wielokrotnie także w Fatimie prosiła nas o czynienie pokuty i odmawianie różańca.

Po montażu słowno-muzycznym ks. proboszcz Tadeusz Wróbel wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz zaprosił na słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i pomysłodawcom tego przedsięwzięcia: pani Iwonie Kurowskiej, pani Sylwii Błaszczyk, ks. Łukaszowi Kowalczukowi, panu Sławomirowi Glinkowskiemu. Szczególnie jesteśmy wdzięczni naszym sponsorom: EnergiPro Koncern Energetyczny SA Oddział w Wałbrzychu, Wydziałowi Katechetycznemu Świdnickiej Kurii Biskupiej, naszej Radzie Rodziców oraz Państwu Justynie i Januszowi Półkoszek. Zapraszamy do nas za rok – do udziału w kolejnej jubileuszowej już X edycji naszego konkursu.

Iwona Kurowska