Już po raz trzeci uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu wzięli udział w akcji: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Do akcji włączyli się  nauczyciele, uczniowie,  przedszkolaki oraz ich rodzice.

W oparciu o  ciekawe scenariusze i prezentacje  przygotowane przez UNICEF, nauczyciele na lekcjach wychowawczych, wos, etyki, zajęciach świetlicowych oraz nauczyciele klas młodszych i przedszkola przeprowadzili ciekawe zajęcia  przybliżające uczniom Konwencję o Prawach Dziecka.

Na podsumowanie wiadomości nt praw dzieci Szkolny Rzecznik Praw Ucznia  zorganizował dla uczniów kl. I- VIII konkurs plastyczny na najciekawszy plakat pt:: ” Dzieci mają swoje prawa”. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrozumieniem tematu. Plakaty były bardzo kolorowe i ciekawe.

Dla uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka 22 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego uczennice z kl. IV b i VIII c w rymowankach i wierszach przypomniały  Prawa Dzieci. W tym dniu nauczyciele, uczniowie oraz  przedszkolaczki  solidaryzując się z dziećmi na całym świecie przyszli ubrani na niebiesko, lub mieli przypięte niebieskie kokardki, serduszka oraz baloniki.

Wszyscy uczniowie muszą jednak pamiętać, że korzystając z praw nie mogą ograniczać praw innych –  kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.

Opala Małgorzata

A oto fotorelacja z przebiegu świętowania: