09 grudnia 2016 r. w PSP nr 6 w Boguszowie- Gorcach odbył się  X Turniej Wiedzy „ Wokół Praw Człowieka”. Tematem przewodnim tegorocznego  konkursu było „STOP CYBERPRZEMOCY.” Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała  3 – osobowa drużyna uczniów w składzie:

1. Arkadiusz Marzewski- kl.VI b

2. Natalia Kin- kl. VI a

3. Wiktoria Pitak- kl.V I b

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia p. Małgorzaty Opali. W turnieju oprócz naszej szkoły, brali udział uczniowie z wałbrzyskich i boguszowskich szkół podstawowych oraz Witkowa i Czarnego Boru.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą dotyczącą praw człowieka, dziecka, dokumentów regulujących te prawa, organizacji zajmujących się ochroną tych praw, terminologią związaną z prawami człowieka, zasadami zapewniającymi  bezpieczeństwo w sieci.
Konkurujące drużyny musiały wykorzystać posiadaną wiedzę m. in. do rozwiązywania testu, krzyżówek, rebusów związanych z prawami dziecka oraz wykazać się refleksem i spostrzegawczością w innych zadaniach konkursowych. Uczniowie naszej szkoły dobrze poradzili sobie z zadaniami – drużyna zajęła II miejsce.
Drużyna otrzymała dyplom dla szkoły . Uczniowie zostali również nagrodzeni indywidualnie atrakcyjnymi nagrodami.

Gratulujemy za godne reprezentowanie szkoły!!!!

                                                                                                                 Opala Małgorzata