Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, bogactw naturalnych, roślinZiemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.
Ta idea, od wielu już lat łączy ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku,
czy innych różnicujących kategorii. Jest o niej szczególnie głośno podczas obchodów  Dnia  Ziemi. Jednak panująca pandemia zmodyfikowała nasze działania. Nie możemy wspólnie zamanifestować naszego poparcia dla tej idei, ale uczestnictwo  uczniów klasy I b i III b w tym wydarzeniu pozwoliło na wspólne świętowanie  tego dnia w wirtualnej rzeczywistości i trosce o prawdziwe środowisko. EKOfeston, czyli ogólnopolski festiwal ekologiczny online organizowany jest  przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod  honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Festiwal  to połączenie wiedzy, atrakcji, potrzeb, predyspozycji oraz zainteresowań dzieci, a także dorosłych. Podzielonego go na bloki dla dzieci i dorosłych odbiorców. Nie zabrakło treści poświęconych: gospodarowaniu odpadami i wodą, ochronie klimatu, powietrza, bioróżnorodności, naszego zdrowia. Kreatywne warsztaty recyklingowe i konkursy z nagrodami, barwne postaci, baśniowe aranżacje i atrakcje, pozwoliły na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. Wystąpili eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska, a także podjęte zostały próby znalezienia rozwiązań dla naszych codziennych problemów, związanych choćby z segregacją odpadów albo ochroną powietrza.
      Udział w tym wydarzeniu pozwoliło naszym uczniom na kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie swojej wiedzy, oraz rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień.

                                                                                    Agata Muller, Justyna Stenzel