„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”- to hasło przewodnie tegorocznego Światowego  Dnia Zdrowia Psychicznego, obchodzonego w naszej szkole podczas mijającego tygodnia.

    Zaburzenia zdrowia psychicznego są coraz poważniejszym zagrożeniem na całym świecie. Dlatego też rzeczą szczególnie ważną jest podejmowanie szeregu działań mających na celu zapobieganie izolacji, wykluczeniu i stygmatyzowaniu. „Jak zadbać o utrzymanie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia każdego dnia ?” Odpowiedzi na to trudne pytanie nasi uczniowie szukali z pomocą wychowawców i psychologa szkolnego podczas spotkań i warsztatów zorganizowanych w ramach szkolnych obchodów.

Uczniowie klas młodszych nauczyli się jak rozpoznawać i nazywać emocje, które towarzyszą im każdego dnia. Przekonali się jak motywują i modyfikują ich działania oraz pozwalają doświadczyć relacji i komunikacji z innymi. Emocje ponadto są cennym katalizatorem potrzebnym do  rozwoju każdej  osobowości.
     Uczniowie klas VII-VIII wypracowali strategie działań, które pozwolą zachować zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie każdego dnia. Zrozumieli, że zdrowie zależy od ich samodzielnych wyborów i podejmowanych działań.

                                                                                                     Justyna Stenzel