Dzień Otwarty Naszej Szkoły

W dniu 14 marca 2015 roku odbył się Dzień Otwarty Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Wałbrzychu. Bardzo ważnym punktem tego dnia było spotkanie dyrektora szkoły Leonarda Górskiego z rodzicami i dziećmi, które od września 2015r rozpoczną naukę w klasach pierwszych, oraz oddziałach przedszkolnych. Pan dyrektor przedstawił wychowawców klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych. Nasi goście mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz sprawdzenia warunków w jakich szkoła organizuje naukę najmłodszym uczniom.
Na spotkaniu w auli szkoły został zaprezentowany film o szkole. Dzieci i rodzice obejrzeli również przedstawienie pt. „Nasza szkoła” przygotowane przez uczniów klasy III „a” i III „b”.
Dla najmłodszych ważny jest ruch i nauka poprzez zabawę. W związku z tą zasadą zwiedzanie szkoły zostało zorganizowane w bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób. Goście wędrowali po szkole odwiedzając poszczególne sale lekcyjne pełne – przygotowanych przez nauczycieli – niespodzianek edukacyjnych. Wszystkie dzieci zaproszone zostały do wspólnej zabawy. Przyszli uczniowie uczestniczyli w przeróżnych zabawach, sportowym torze przeszkód, grach ruchowych i tanecznych prowadzonych w języku polskim i angielskim. Nasi goście mogli również obejrzeć niezwykłe doświadczenia przyrodnicze oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także poznać sekrety sztuki. Rodzice naszych przyszłych uczniów w życzliwej atmosferze przy filiżance aromatycznej kawy i domowym cieście mogli obejrzeć pomoce dydaktyczne, zapoznać się z różnorodną ofertą zajęć pozalekcyjnych i osiągnięciami szkoły, a także porozmawiać ze wszystkimi nauczycielami.
Dzieci i opiekunowie doskonale bawili się podczas wszystkich zajęć. Każdy uczestnik otrzymał pamiątki, które będą przypominały niezwykły dzień spędzony w przyszłej szkole!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym. Czekamy na Was we wrześniu, w oddziałach przedszkolnych i w pierwszych klasach!