Dnia 01. 12. 2017 r. odbył się uroczysty  apel  dla kl. I-VII  poświęcony 28  rocznicy uchwalenia  Konwencji o Prawach Dziecka . Został on przygotowany przez uczniów klasy VII a, b oraz VI a pod kierunkiem Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia p. Małgorzaty Opali. Uczniowie klasy VII przedstawili  pozostałym uczniom historię uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, oraz w wymownych  rymowankach przypomnieli najważniejsze Prawa Dziecka. Starsi koledzy z kl. VII odwiedzili również naszych przedszkolaków i zapoznali ich z Prawami Dziecka.

Wszyscy uczniowie muszą jednak pamiętać, że korzystając z praw nie mogą ograniczać praw innych –  kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa .

Uczniowie pamiętajcie!!!

Oprócz praw,  dzieci mają   również obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka rodziców, Polaka i człowieka!!!!

 

Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, Szkolny Rzecznik Praw Ucznia zorganizował dla kl. IV- VI I międzyklasowy  konkurs  na najciekawszy plakat pt: „ Dzieci mają swoje prawa”.

Wyniki konkursu:

I miejsce- kl. VII b

II miejsce- kl. VII a

III miejsce- kl. VI a

Podczas apelu  dyrektor szkoły p. Leonard Górski   wręczył zwycięzcom dyplomy i słodkości. Była to również okazja do wręczenia medali i upominków uczniom za osiągnięcia sportowe – rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej. Zostały nagrodzone najlepsze drużyny, bramkarze oraz   „wyborowi strzelcy”.

                                                                  Opala Małgorzata