Dnia 28.04.2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 im. Marii Konopnickiej w Wałbrzychu odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Ziemi”. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie kl.  IVb  oraz Va,b przygotowali pod kierunkiem  nauczycielek  przyrody  inscenizację pt” Śmieci mniej- Ziemi lżej”. Występ uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez nauczyciela muzyki. Uczniowie w wierszach i piosenkach przedstawili zgubny wpływ działalności człowieka na życie naszej planety. Podczas akademii zostały ogłoszone wyniki trzech powiatowych konkursów, organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły:

  • Powiatowy Konkurs dla klas I-III- „Najciekawsze legendy Wałbrzycha i okolic”
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla klas IV- VI-„ Spostrzegawczy Przyrodnik”
  • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI „ Spostrzegawczy Matematyk”

Milo było nam gościć laureatów  tych konkursów i ich opiekunów. Wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Marzewska wręczyła atrakcyjne nagrody i dyplomy laureatom konkursów. Opiekunowie przygotowujący uczniów do konkursów  otrzymali okolicznościowe podziękowania.

 Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców PSP nr 17 w Wałbrzychu za okazane wsparcie i  pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

Organizatorzy powyższych konkursów dziękują uczniom i ich opiekunom za udział, oraz serdecznie zapraszają  do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Opala Małgorzata