22 października w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa Oblubieńca odbyły się uroczystości związane z XVIII Dniem Papieskim. Uroczysty apel rozpoczął ks. proboszcz Tadeusz Wróbel przypominając nam wydarzenia sprzed 40 lat- wybór naszego Karola Wojtyły na papieża. Następnie modliliśmy się podczas Eucharystii za wstawiennictwem naszego świętego papieża o to, byśmy nie tylko go słuchali, ale przede wszystkim naśladowali. Po Mszy św. uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali przedstawienie o tym, jak papież przywrócił chłopcu nadzieję. Nasi aktorzy pokazali, że nawet jeśli jest nam w życiu trudno: dostajemy w szkole jedynki, śmieją się z nas koledzy, nie rozumieją rodzice lub nauczyciele, to zawsze jest ktoś, na kogo możemy liczyć – Bóg – nasz ukochany tato, który nigdy o nas nie zapomina. Usłyszeliśmy słowa papieża, który mówi do nas dzisiaj: „Zaproście Jezusa, zaproście Go do Waszych serc, do Waszych rodzin, niech będzie pierwszym Gościem Waszych radości i trosk. Co dnia Go zapraszajcie razem z Maryją pod dach Waszego domu. Gdzie gości Jezus, tam jest pokój, prawdziwe wesele, zawierzcie Mu swoją przyszłość i bądźcie pewni, On was nie opuści”.

Podczas apelu nasza schola pod kierunkiem pana Sławka zaśpiewała ulubioną pieśń papieża „Barkę”. A na zakończenie wspólnie z ks. Sebastianem zaśpiewaliśmy piosenkę: „Tato”, dziękując dobremu Ojcu w niebie za jego nieustanną opiekę nad nami.

W związku z tą uroczystością w naszej szkole przeprowadzono konkurs pod hasłem „Ojciec daje radość i nadzieję”. Prace laureatów można obejrzeć na wystawie w kościele.

Na zakończenie akademii pani wicedyrektor Małgorzata Marzewska wraz z katechetami wręczyła laureatom dyplomy  i nagrody.

Laureaci Szkolnego Konkursu Papieskiego „Ojciec daje radość i nadzieję”

Klasy 1-3

 1. Kornelia Bernaciak

 2. Aleksandra Błaszczyk

 3. Karolina Kondrat

Wyróżnienia:

 • Wiktoria Sobocińska

 • Małgorzata Półtorzycka

 • Nadia Papciak

 

Klasy 4-5

 1. Katarzyna Kondrat

 2. Kamila Gromek

 3. Julia Żywar

Klasy 6-8

 1. Igor Abramczyk

 2. Dawid Grzelak

 3. Wiktoria Orendowicz

Wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie naszej uroczystości składamy gorące podziękowania i zapraszamy za rok.

Iwona Kurowska