17 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły w towarzystwie dzieci i młodzieży  z innych szkół okręgu wałbrzyskiego odwiedzili Sejm  R P.

Celem naszej podróży było wejście i obejrzenie od wewnątrz Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju. Całej podróży towarzyszyła wielka ciekawość tych szczególnych miejsc.

Po dotarciu do Warszawy i krótkim spacerze po placu Łazienek Warszawskich w towarzystwie posła na Sejm RP p. Tomasza Siemoniaka, przez którego została sfinansowana nasza wycieczka,  udaliśmy się do Parlamentu RP. Po czynnościach sprawdzających przez Straż Marszałkowską, znaleźli się w gmachu Sejmu, po czym  zaopiekowała się nami pani przewodniczka.

Pierwszym punktem wycieczki była sala posiedzeń Sejmu. Po wejściu do sali wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski.

Pani przewodniczka, oprowadziła nas po całym Gmachu Parlamentu i przekazała najważniejsze o nim wiadomości i ciekawostki. Zobaczyliśmy następnie, gdzie znajduje się Sala Posiedzeń Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, Sala Lustrzana, gdzie Prezydent uczestniczy w konferencjach prasowych oraz gdzie są organizowane podniosłe spotkania.

Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu i schodach, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby zrobić z nimi wywiad. Dowiedzieliśmy się, że w całym Gmachu Parlamentu w bardzo wielu miejscach są ekrany telewizyjne, na których można oglądać aktualne wydarzenia z Parlamentu, konferencje i inne ważne spotkania z politykami.

Pełni wrażeń opuściliśmy Gmach Parlamentu i na zakończenie wycieczki spacerem obeszliśmy Stare Miasto, podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki oraz doszliśmy również do pomnika Małego Powstańca Warszawskiego.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru, aby dotrzeć do Wałbrzycha. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni sponsorom i organizatorom tej wycieczki do tak szczególnego miejsca. Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenie.

                                                                                     Bardzo dziękujemy!