12 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach „ Oblicza przeszłości naszych dziadków – poznajemy zawód górnika” w Centrum Kulturalno – Kongresowym „Witold” w Boguszowie – Gorcach. Po powitaniu przez panią przewodnik Annę Barczuk uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania. Obejrzeli Kaplicę św. Barbary i usłyszeli, że górnicy zawsze przed podjęciem pracy odwiedzali swoją patronkę. Następnie dzieci podziwiały elementy szybu wyciągowego, wrażenie zrobiła na nich wysokość wieży.
Po zapoznaniu się z historią kopalnictwa na terenie Gorc i po obejrzeniu eksponatów zgromadzonych w sali wystawienniczej uczniowie zostali zaproszeni do udziału w warsztatach plastycznych. Ich zadaniem było przedstawienie kopalni, muzeum, strojów galowych górników. Malowali oczywiście węglem. Każda praca plastyczna została nagrodzona brawami i cukierkiem.
Podczas zajęć odbyło się spotkanie z Górnikami – dawnymi pracownikami kopalni „Victoria”. Panowie w strojach galowych ciekawie opowiadali o swojej pracy; cierpliwie odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania. Wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Wycieczka była udana, dopisała pogoda, humory , a nasza wiedza o „pracy naszych dziadków” wyraźnie się pogłębiła.