Dnia 23 maja 2019 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie XI Diecezjalnego Konkursu Papieskiego. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Św. Jan Paweł II i sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki – apostołowie trzeźwości i wolności”.

Konkurs przeznaczony był zarówno dla uczniów klas młodszych jak i starszych. Dzieci wykonywały prace w 3 wybranych kategoriach:

 1. Praca plastyczna.
 2. Praca literacka.
 3. Prezentacja multimedialna.

Uczniowie w swoich pracach prezentowali Św. Jana Pawła II i Ks. Franciszka Blachnickiego jako wielkich Polaków, oddanych apostolstwie trzeźwości i wolności naszego narodu.

Podczas gali sami laureaci zaprezentowali nam swoje piękne prace literackie i multimedialne. Natomiast prace plastyczne można było zobaczyć na okolicznościowej wystawie.

Oto lista laureatów:

KATEGORIA PLASTYCZNA

 1. Aleksandra Błaszczyk – ZSP nr.1 w Wałbrzychu
 2. Wiktoria Przerwa – Szkoła Podstawowa w Pszennie
 3. Karolina Kondrat– ZSP nr.1 w Wałbrzychu

KATEGORIA LITERACKA

 1. Oliwier Piekarzewicz- PSP nr. 5 w Wałbrzychu
 2. Alicja Żukrowska- PSP nr 2 W Wałbrzychu
 3. Kamila Gromek– ZSP nr. 1 w Wałbrzychu

KATEGORIA MULTIMEDIALNA

 1. Natalia Filipecka –PSP nr. 6 w Boguszowie -Gorcach
 2. Paulina Mroczkowska – ZSP nr. 1 w Wałbrzychu
 3. Nikole Oknińska–ZSP nr. 1 w Wałbrzychu

WYRÓŻNIENIE:

Oliwia Raszewska – PSP nr. 6 w Boguszowie -Gorcach

Naszym finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że będą oni tak, jak nasz święty papież i ks. Franciszek Blachnicki mądrze korzystali z daru  wolności w swoim codziennym życiu.

Po montażu słowno-muzycznym i prezentacji nagrodzonych prac, ks. proboszcz Tadeusz Wróbel i ks. Sebastian Tomaszewski wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz zaprosili na słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i pomysłodawcom tego przedsięwzięcia: pani Iwonie Kurowskiej, pani Sylwii Błaszczyk i ks.Sebastianowi Tomaszewskiemu.Szczególnie jesteśmy wdzięczni Panu Sławomirowi Glinkowskiemu za przygotowanie chórku i pani Małgorzacie Górskiej za pyszne przekąski oraz naszym sponsorom. Są nimi : Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej, posłowie – pan Ireneusz Zyska, pan Tomasz Siemoniak i pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, państwo Justyna i Janusz Półkoszek oraz nasza Rada Rodziców.

Zapraszamy za rok – do udziału w kolejnej już XII edycji naszego konkursu w  100 rocznicę narodzin naszego świętego papieża Jana Pawła II.