Dnia 15 kwietnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie VIII Międzyszkolnego Konkursu Papieskiego. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Św. Jan Paweł II i Św. Faustyna Kowalska – świadkowie miłosierdzia”. Temat naszego tegorocznego konkursu związany został z ogłoszonym przez papieża Franciszka – obecnie trwającym – Rokiem Miłosierdzia. Konkurs przeznaczony był zarówno dla uczniów klas młodszych jak i starszych. Dzieci wykonywały prace w 3 wybranych kategoriach:

  1. Praca plastyczna.
  2. Praca literacka.
  3. Prezentacja multimedialna.

Wpłynęło do nas wiele prac spełniających wymogi konkursowe z wielu szkół Wałbrzycha i całej naszej diecezji. Dzieci w swoich pracach prezentowały Św. Jana Pawła II i św. Faustynę jako świadków Bożego miłosierdzia. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców – każdy bowiem na swój sposób pokazał nam tych wielkich świętych, którzy w swoim życiu czcili i głosili światu miłosiernego Boga. Podczas gali zaprezentowano najlepsze prace multimedialne w formie prezentacji, natomiast prace literackie i plastyczne można było zobaczyć na okolicznościowej wystawie.

Po montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią Iwonę Kurowską i pana Sławomira Glinkowskiego, pan dyrektor Leonard Górski wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz zaprosił na słodki poczęstunek.

Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że będą oni tak jak nasz papież – św. Jan Paweł II i św. Siostra Faustyna, świadkami Bożego miłosierdzia w swoich szkołach, domach i środowiskach.

Dziękujemy także wszystkim organizatorom tego przedsięwzięcia: pani Iwonie Kurowskiej, pani Sylwii Błaszczyk oraz pani Katarzynie Kuchcie (nauczycielom PSP nr 17).

Szczególnie jesteśmy wdzięczni naszym sponsorom: EnergiPro Koncern Energetyczny SA Oddział w Wałbrzychu, Radzie Rodziców, Firmie Gramar, Firmie Harry Państwa Lucyny i Henryka Furman oraz Państwu Justynie i Januszowi Półkoszek. To dzięki nim nasi laureaci otrzymali ciekawe nagrody i smaczny poczęstunek.

Zapraszamy do nas za rok!