Dnia 3 listopada odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły p. Leonard Górski  oraz wicedyrektor p. Małgorzata Marzewska przywitali licznie przybyłych gości. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:  wiceprezydent miasta p. Zygmunt Nowaczyk, posłanka na sejm p. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, radny Rady Miejskiej p. Marek Dolat, dyrektor biura poselskiego posła Tomasza Siemoniaka – p. Łukasz Żabski, inspektor Biura Edukacji i Wychowania- p. Ewa Bucholc. Licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i rodzeństwo dodawali otuchy i wsparcia  pierwszoklasistom .

W ceremonii prowadzonej przez uczniów kl.  IV b mogliśmy podziwiać umiejętności artystyczne i wokalne naszych pierwszoklasistów. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz liczne prezenty od Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego i zaproszonych gości. Zwieńczeniem tak doniosłego wydarzenia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów klas.

Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

A. Wilczyńska, S. Błaszczyk