W dniu 30 maja 2023 roku w Bibliotece pod Atlantami, Filia nr 5 w Sobięcinie odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Na tą uroczystość przybyli:  Dyrektor ZSP nr 1 w Wałbrzychu Pan Leonard Górski, poetka, pisarka Pani Irena Raszka, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Brzezińska

Podczas uroczystości dzieci obejrzały inscenizację pt. „Mole książkowe” wykonaną przez uczniów klasy III a i VIII c. Następnie uczniowie klas I a i I b mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą znajomości baśni i bajkowych bohaterów oraz zasad poszanowania zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenia, że będą chętnie czytać i szanować książki. Na pamiątkę przyjęcia w poczet czytelników biblioteki  mali uczestnicy otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki do książek oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców za, które bardzo dziękujemy.

Szczególnie chcemy podziękować kierownikowi  biblioteki w Sobięcinie, Panu Rafałowi Krawcowi  za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia i bardzo miłą atmosferę.

     Pozdrawiam, bibliotekarka szkolna – Violetta Nowak