Dnia 18.04.2024 r. w Zespole – Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu  odbyła się uroczysta akademia z okazji  „ Międzynarodowego Dnia Ziemi”. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie kl.  III a i IV a  przygotowali pod kierunkiem  nauczycielek  Małgorzaty Opali i Violetty Ilejko występ związany z tym świętem.   

Uczniowie w wierszach i piosenkach przedstawili, w jaki sposób klimat wpływa na życie  organizmów na naszej planecie, jak należy segregować śmieci i odpady, oszczędzać energię świetlną i wodę .

Swoją obecnością zaszczycili na akademii : dyrektor szkoły pan Leonard Górski oraz przedstawiciel Nadleśnictwa w Wałbrzychu.  Na podsumowanie obchodów Dnia Ziemi pan dyrektor szkoły, a następnie  zaproszony gość z Nadleśnictwa przeprowadzili krótką pogadankę d/t ochrony środowiska. 

Podczas akademii dyrektor szkoły pan Leonard Górski wręczył nagrody laureatom powiatowych konkursów: „ Spostrzegawczy Przyrodnik”, „ Spostrzegawczy Matematyk”, „Najciekawsze legendy Wałbrzycha i okolic”  oraz „Wiosna w obiektywie”.

                                                                          Małgorzata Opala