Uczennica klasy III a – Maja Górak zajęła drugie miejsce w miejskim konkursie językowo-plastycznym „Wszystkie dzieci znają swoje prawa”.

Hasłem tegorocznej, trzeciej edycji było: „Moje miasto – moje prawo do bezpiecznego życia”. Organizatorami konkursu była Pani Iwona Szymańska – doradca metodyczny języków obcych w Wałbrzychu, oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III-VI, a sukces Mai jest tym większy, ponieważ była ona jego najmłodszą uczestniczką.

Celem konkursu, oprócz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym, było upowszechnienie wiedzy na temat praw dziecka. Udział w konkursie polegał na wykonaniu mapki miasta, lub dzielnicy zawierającej ważne dla mieszkańców instytucje, wraz z uzasadnieniem w języku angielskim dlaczego przyczyniają się one do bezpiecznego życia. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, połączone z prelekcją na temat praw ucznia, odbyło się 28 listopada w filii biblioteki na Piaskowej Górze. Można tam także oglądać wystawę wszystkich nagrodzonych pracy.

Joanna Baranowska