III MIEJSCE W TURNIEJU WIEDZY „ WOKÓŁ PRAW CZŁOWIEKA”

10 grudnia 2014 r. w PSP nr 6 w Boguszowie- Gorcach odbył się Turniej Wiedzy „ Wokół Praw Człowieka”. Głównym hasłem tegorocznego konkursu było „ KAŻDE DZIECKO MA SWOJE PRAWA”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała 3 – osobowa drużyna uczniów w składzie:

1. Paweł Banach- kl. Vb
2. Piotr Banach- kl. Vb
3. Cezary Rzyman- kl. Vb

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia p. Małgorzaty Opali. W turnieju oprócz naszej szkoły, brali udział uczniowie z wałbrzyskich i boguszowskich szkół podstawowych praz Czarnego Boru.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą dotyczącą praw człowieka, dziecka, dokumentów regulujących te prawa, organizacji zajmujących się ochroną tych praw.
Konkurujące drużyny musiały wykorzystać posiadaną wiedzę m. in. do odgrywania scenek związanych z prawami dziecka oraz wykazać się refleksem i spostrzegawczością w innych zadaniach konkursowych.
Uczniowie naszej szkoły dobrze poradzili sobie z zadaniami – drużyna
zajęła III miejsce.
Drużyna otrzymała dyplom dla szkoły . Uczniowie zostali również nagrodzeni indywidualnie atrakcyjnymi upominkami w postaci encyklopedii oraz indywidualnych dyplomów.
Uczniom reprezentującym szkołę w konkursie należą się gratulacje i podziękowania za godne promowanie i prezentowanie szkoły.

Opala Małgorzata