W piątek 26 lutego, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 w Wałbrzychu miała zaszczyt gościć rodziców i dzieci w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Tegoroczne spotkanie skierowane było nie tylko do dzieci, które w roku szkolnym 2016/17 podejmą naukę w klasie pierwszej , ale także do najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha, którzy rozpoczną edukację w przedszkolu powstającym w naszej placówce – Samorządowym Przedszkolu nr 1.
Spotkanie rozpoczął występ uczniów klasy III a i III b propagujący zdrowe odżywianie. Następnie rodzice zostali zapoznani z dotychczasowymi osiągnięciami naszej szkoły i ofertą edukacyjna na kolejny rok szkolny. Dyrektor szkoły – Pan Leonard Górski przedstawił zebranym projekt zmian, które uczynią z naszej szkoły i przedszkola jedną z najbardziej nowoczesnych placówek oświatowych w Wałbrzychu. W dalszej części goście oglądali pokazy sztuk walki karate i zapasy. Najmłodsi odkrywali talenty plastyczne, wokalne i taneczne. Poznawali tajemnice otaczającego nas świata uczestnicząc w doświadczeniach przyrodniczych, rozwiązywali „baśniowe zagadki” oraz uczestniczyli w zajęciach językowych i informatycznych. Niekwestionowanie największą atrakcją była prezentacja „magicznego dywanu”- interaktywnej podłogi, która rozwija motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz pamięć. Dużym zainteresowaniem cieszył się nowopowstały gabinet stomatologiczny. Zwieńczeniem wspólnej zabawy i wspaniałych emocji był słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, nasza szkoła wywarła jak najlepsze wrażanie i wszystkich naszych gości spotkamy w przyszłym roku szkolnym w murach naszej placówki.

Sylwia Błaszczyk