„Dzień na tak – dobro podaj dalej”, to zadanie, jakie realizują „Kluby Ośmiu” w całej Polsce w dniu 21 marca. Coraz mniej w naszym życiu uśmiechu, prawdy i życzliwości, a coraz więcej złośliwości, agresji i brutalności.

W naszej szkole obchody tego dnia rozpoczęliśmy od rozdawania naszym młodszym i starszym kolegom oraz nauczycielom cukierków z dobrym przesłaniem. Tłumaczyliśmy także dlaczego ważny jest ten dzień i zachęcaliśmy do zmiany  negatywnych relacji międzyludzkich. Hasło jakie nam przyświecało to: „O tyle świat staje się lepszy, o ile ja staję się lepszy”. Odwiedziliśmy także naszych najmłodszych kolegów w przedszkolu. Mieliśmy dla nich przygotowane zagadki wiosenne i moc słodyczy. Bawiliśmy się razem z nimi szukając pierwszych oznak wiosny…

Nasi wolontariusze przygotowali także balony z zadaniami i cukierki z dobrymi słowami i rozdawali je na naszym wałbrzyskim rynku. Chcieliśmy dotrzeć do ludzi z dobrym przesłaniem, słowami, gestami i działaniem. I rzeczywiście to się udało! Na wielu twarzach zobaczyliśmy uśmiech, a w oczach łzy radości i nadziei. Doświadczyliśmy, że im więcej dajemy dobra tym więcej go otrzymujemy.

Ten dzień rzeczywiście stał się dniem budowania wokół nas dobra, budowania „świata na tak”.

Dużo dobra i słodyczy – dziś wolontariusze życzą!!!