DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PSP nr 17 I PG nr 4
Z UDZIAŁEM

PREZYDENTA MIASTA WAŁBRZYCHA

ROMANA SZEŁEMEJA

14 października 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 i Publicznym Gimnazjum nr 4 odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej – popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.
W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Roman Szełemej oraz:

radna dzielnicy Sobięcin – Pani Stefania Pawełek,

Ksiądz Proboszcz – Tadeusz Wróbel,

Przewodniczący Wspólnoty Samorządowej dzielnicy Sobięcin – Pan Romuald Lindner,

Prezes Stowarzyszenia Gwarków KWK „Victoria” i Kopalń Wałbrzyskich – Pan Sławomir Kaczmarek, a także

Prezes Klubu Zapaśniczego UKS „Victoria” – Pan Waldemar Obuchowicz.

Uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów obu szkół, rozpoczęła się o godz. 10.00. Po części artystycznej głos zabrał Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Roman Szełemej. W swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę szkoły i nauczycieli w obecnych, bardzo szybko zmieniających się czasach. Zaznaczył wyjątkowo odpowiedzialny charakter pracy nauczycieli i złożył życzenia wszystkim pracownikom obu szkół.
W czasie uroczystości prezydent Roman Szełemej wręczył uczniowi PSP nr 17 – Jakubowi Misiowi Puchar i Dyplom za wybitne osiągnięcia sportowe w turniejach zapaśniczych, a także przekazał uczniom PSP nr 17 i PG nr 4 podziękowania i upominki za udział w Narodowym Dniu Czytania organizowanym przez Bibliotekę pod Atlantami oraz Teatr Dramatyczny. Na prośbę dyrektorów Pan Prezydent wręczył wyróżniającym się nauczycielom -nagrody za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Życzenia cierpliwości, wytrwałości, niegasnącego zapału i satysfakcji z pracy zawodowej dla wszystkich pracowników szkół złożyli zaproszeni goście wręczając bukiety kwiatów na ręce dyrektorów: PSP nr17 i PG nr4.
Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy!
Uroczystość ta na długo pozostanie wszystkim w pamięci.