DNI PRZYJACIÓŁ LASU

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Dni Przyjaciół Lasu” pod honorowym patronatem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Celem akcji było promowanie proekologicznych zachowań, zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy o polskich lasach i naszej ojczystej przyrodzie. W ramach tej akcji uczniowie szkoły wzięli udział w następujących konkursach edukacyjnych:

Klasy „0”- w konkursie rysunkowym „ Bajkowy las”

 

Klasy I- III- w konkursie rysunkowym „ Drzewa Naszych Lasów”

Klasy IV- VI- w konkursie multimedialnym „ Przyjaciel Lasu

Odbyły się etapy szkolne w poszczególnych kategoriach. Niestety tylko jedna praca z każdej kategorii mogła wziąć udział w konkursie ogólnopolskim.
Na konkurs ogólnopolski zostały wytypowane prace:

„ Bajkowy las”- autor: Kamila Gromek kl. „ 0”b

„ Drzewa Naszych Lasów”- autor: Bartosz Bloch kl. III b

„ Przyjaciel Lasu – autor: Krzysztof Góra kl. VI a

Podsumowanie udziału naszej szkoły w tej akcji odbyło się podczas uroczystego apelu, który został przygotowany przez uczniów kl. III b i IV b pod kierunkiem nauczycielek : Violetty Ilejko i Małgorzaty Opali. Uczniowie w wierszach i piosenkach ukazali piękno polskich lasów, oraz radość związaną z nadchodzącą wiosną, czego symbolem była Marzanna. Podczas apelu p. wicedyrektor Małgorzata Marzewska wręczyła dyplomy wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji „ Dni Przyjaciół Lasu”.

Opala Małgorzata
Ilejko Violetta