Dnia 15.06.2018 r.   uczniowie z wałbrzyskich szkół  PSP nr 23, PSP nr 9 oraz PSP nr 5 uczestniczący w projekcie „Laboratoria Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wałbrzych” spotkali się w naszej szkole , aby wymienić poglądy n/t zmian klimatu w Gminie Wałbrzych..

W debacie brali również udział nasi uczniowie uczęszczający na zajęcia projektowe MultiScience Zmiany Klimatu .

Uczniowie  wymienionych szkół przedstawili zebrane informacje n/t zmian klimatu w formie prezentacji multimedialnych. Swoje prezentacje opracowali na podstawie różnych źródeł ,   m. in.  z archiwalnych map pogody, Roczników Statystycznych Województwa Dolnośląskiego .

Na podstawie przedstawionych danych przez uczniów  wynika, że klimat w Gminie Wałbrzych  na pewno się zmienia, ale nie można jednoznacznie określić, czy się „ociepla” czy „ ochładza”- w tej kwestii zdania były podzielone.

Wymiana poglądów upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Na podsumowanie spotkania uczniowie i ich opiekunowie obejrzeli film z serii „ Kosmos” mówiący o globalnym ociepleniu i przyczynach zmian klimatu.

                                                                                     Opala Małgorzata

                                                                                       Ilejko Violetta

Prezentacja przedstawiona przez naszych uczniów na debacie.

[jwplayer config=”odtwarzacz 12″ file=”https://psp17.pl/wp-content/uploads/2018/06/zspnr1_zmiany_klimatu_w_walbrzychu.mp4″]