Od poniedziałku 04 lutego do piątku 08 lutego w ZSP nr 1 w Wałbrzychu odbywały się półkolonie pod nazwą „Aktywne ferie zimowe”. Każdy dzień rozpoczynał się drugim śniadaniem przygotowanym przez szkolną kuchnię. Wspólny posiłek dodawał energii na dalszą część dnia. Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzili Starą Kopalnię w Wałbrzychu, gdzie uczestniczyli w warsztatach zdobniczych i zajęciach edukacyjnych   Kidstech. Wszystkim udało się stworzyć własne porcelanowe kubki i zaprogramować samodzielnie skonstruowanego robota. Film „Mia i biały lew” na długo pozostanie w pamięci uczestników, dzięki wtorkowej wizycie w Cinema City. Bardzo intensywna w wydarzenia środa również dostarczyła wielu wrażeń za sprawą wyjazdu do Świdnicy i świetnej zabawy w Sali zabaw – Cinema Fun oraz tworzeniu łakoci w CIUKURUKU- krainie słodyczy.

Nadmiar kalorii uczestnicy półkolonii mogli „spalić” w czasie czwartkowych zajęć ruchowych ZUMBA oraz zajęć plastycznych- tworzenia własnych piórników. W ostatnim dniu ferii półkoloniści odwiedzili Państwową Straż Pożarną. W czasie zajęć edukacyjnych poznali pracę strażaków oraz uczyli się, jak dbać o bezpieczeństwo.

Półkolonie „Aktywne ferie zimowe” dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy zadbali nie tylko o świetną zabawę i rozrywkę, ale również  o aspekty edukacyjne i wychowawcze. Wspaniała atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom wypoczynku.

Organizatorzy oraz uczestnicy „Aktywnych ferii zimowych” w ZSP nr 1 pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom za pomoc w organizację tego przedsięwzięcia.

S. Błaszczyk