Dnia 21.04.2022 r. w Zespole – Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu  odbyła się uroczysta akademia z okazji  „ Dnia Ziemi”. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie kl.  V I I c  oraz I a,  przygotowali pod kierunkiem  nauczycielek  Małgorzaty Opali i Violetty Ilejko   inscenizację pt: .  Ziemia- jej los jest naszym losem”.   Uczniowie w wymownej  inscenizacji przedstawili w jaki sposób klimat wpływa na życie  organizmów na naszej planecie, jak należy segregować śmieci i odpady, oszczędzać energię świetlną i wodę .

Swoją obecnością zaszczyciła na akademii wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Marzewska, która na podsumowanie obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, przypomniała uczniom, iż nasza szkoła cały czas uczestnicy w miejskiej akcji STOP PLASTIK.  Oznacza to, że na terenie ZSP nr1:  

  • NIE korzystamy z jednorazowych plastikowych butelek do napojów – używamy jedynie bidonów lub termosów wielokrotnego użytku.
  • NIE używamy woreczków foliowych, folii spożywczej, folii aluminiowej do zawijania drugich śniadań – używamy śniadaniówek wielokrotnego użytku
  • segregujemy śmieci
  • NIE używamy foliowych, plastikowych okładek do książek – książki okładamy w szary papier lub tapety.

                                                                                            Opala Małgorzata